Judo Sundsvall finns även på Judo Sundsvall på Instagram & Judo Sundsvall på Youtube     Titta även på Judo Sundsvalls "Värderingar för livet" 

Snabbinfo vecka 7

Södra Judo Open: Guld till Felicia FB, silver till Erik Starfelt, brons till Jesper Westfal

10 JSare gick plattformutbildningen                                     

Vill du börja med Judo? Här finns all info du behöver

Nu säljer vi NewBody igen

14 feb: Bältescup i Söderhamn > en tävling för alla

20-21 Feb: barn & ungdomsläger och gradering 

Samtidigt med barnlägret & graderingen: Teori och praktik för föräldrar

Kallelse till årsmöte: 16 mars 2015 kl 19.30, Judohallen

Snabbinfo vecka 6

Judo-SM u18 och u21 i Östersund:  Guld och brons till Tammar Abbud, 5:e platser till Simon Melander och Felicia Stridsman.

Tre JSare på workshop för tävlingsledare i Östersund

66 deltog på onsdagens pokaljakt

Vill du börja med Judo? Här finns all info du behöver

Nu säljer vi NewBody igen

14 feb: Bältescup i Söderhamn > en tävling för alla

20-21 Feb: barn & ungdomsläger och gradering

 

 

 

 

Snabbinfo vecka 5

Deltagarna på randorilägret i Sollefteå

66 deltog i onsdagens pokaljakt
 
Vårterminen 2015 är igång

Info fortsättare: Vilken grupp ska jag träna i?
OBS! Nya träningstider för vuxna!
Info för nybörjare                         

Randoriläger i Sollefteå med 3 Jsare

Onsdag, 28 januari: pokaljakt 1-2015
Bilder från höstens arrangemang finns på klubbens facebooksida www.facebook.com/judosundsvall
 

Sidor

Arrangemang Datum Plats Vem Anmäl senast Avresa / start / tider
Linde Judo Open + randori 14-15 sep Lindesberg Elit u13, > sen   fredag 14.00
J-SWOP 21-22 sep Haninge Elit u18, u21   fredag 13.00
Pokaljakt 5- 2019 23 sep Judohallen Alla 22 sep Invägning kl 17.30-18.00
Lekkväll 25 sep Judohallen från 6 år 24 sep 17.30-19.00
Hjälptränarutbildning 28-29 sep Judohallen  född 2007 eller tidigare 25 sep  
Barn & ungdomsläger 4-5 oktober Judohallen Från 7 år 3 oktober  
Gradering 5 okt judohallen Från 7 år 3 oktober  
Bältecup 6 oktober Bollnäs u9, u11, u13, u15, u18 3 oktober  lör kl 07.00